Podmínky provozu a vnitřního režimu vzhledem ke Covid -19 od 1. září 2020

V tomto dokumentu jsou uvedeny pouze základní provozní podmínky, které se liší od standardních podmínek vyplývajících ze školských, hygienických aj. předpisů. Níže uvedené podmínky se mohou měnit podle aktuální situace v regionu a na základě vydaných Mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví a Krajské hygienické stanice. Veškeré Manuály jsou dostupné na www. msmt.cz

Vážení rodiče,

jsme v době covidové a snažíme se co nejvíce omezit možnost přenosu nákazy. Proto vás žádáme:

Nevstupujte do třídy, dítě si převezme před třídou učitelka.

• Choďte s dítětem vždy jen jeden.

• Šatny jsou malé, počkejte chvíli na chodbě, netlačte se zbytečně.

• Zdržujte se v MŠ co nejkratší dobu, dodržujte rozestupy.

• K poskytování podrobnějších informací o dítěti nabízíme konzultační hodiny.

• Dítě omlouvejte především přes webové stránky.

Hračky z domu dětem do školky nedávejte.

Roušky děti ani rodiče v MŠ nosit nemusí.

Provoz tříd

• Od 6.00 - 7.00 hodin se všechny děti scházejí ve druhé třídě.

• Od 7.00 - 15.30 hodin jsou děti ve své třídě.

• Do 16.30 hodin budou všechny děti ve třetí třídě.

• MŠ je v provozu v běžném denním režimu (viz Školní řád).

Hygienická a protiepidemiologická pravidla

• Osoby s příznaky infekčního onemocnění nesmí do budovy MŠ vstoupit.

• Při vstupu do MŠ použije rodič i dítě dezinfekční prostředek umístěný v dávkovači u dveří.

• Rodič převlékne dítě v šatně a předá učitelce u vstupu do třídy.

• Učitelka provede ranní zdravotní filtr - pohledovou kontrolu, rozhovor s rodičem ohledně aktuálního zdravotního stavu.

• Učitelka odvede dítě do koupelny k důkladnému umytí rukou vodou a tekutým mýdlem (20 - 30 sekund).

• Několikrát denně bude prováděna dezinfekce povrchů a předmětů (kliky, madla, vypínače, vodovodní baterie, splachovadla, tlačítka u zásobníků mýdel a dávkovačů)

• Úklid a dezinfekce hygienických zařízení bude prováděno minimálně 2x denně (Covid, Sanytol, Savo).

• Učitelky zajistí časté, krátkodobé, ale intenzívní větrání ve třídách okny - čerstvým vzduchem, případně čističkou vzduchu. Zvýšíme četnost větrání v šatnách a na spojovací chodbě.

Zdravotní stav dětí, náhlé onemocnění

• Děti s viditelnými příznaky nemoci (zvýšená tělesná teplota, malátnost, rýma, kašel, zarudlé oči, vyrážka...), nebudou do MŠ přijaty.

• Má-li dítě alergickou rýmu, kašel, zarudlé oči., doloží rodiče potvrzení od lékaře, že dítě trpí alergií s těmito projevy.

• Onemocní - li dítě během pobytu v MŠ, nasadíme mu roušku a odvedeme do „izolace“ (ředitelna nebo víceúčelová místnost), kde zůstane až do doby než si jej rodič vyzvedne.

• Přineste proto dítěti do MŠ jednu čistou a podepsanou roušku v igelitovém sáčku pro případ, že dítě v MŠ během dne onemocní.

• Učitelky zajistí, aby si děti před každým jídlem důkladně umyly ruce mýdlem.

• Před každým jídlem budou stoly otřeny dezinfekčním prostředkem.

• Děti se budou stravovat organizovaně, včetně pitného režimu. Není možný pouze samoobslužný výdej, např. samostatné odebírání příborů z hromadného zásobníku, zajistí učitel, provozní zaměstnanec s rukavicí

• Použité nádobí a příbory si budou děti odnášet samy. Dítě musí být omluveno ze stravy den předem do 13.00 hodiny, pouze první den nemoci si mohou rodiče vyzvednout jídlo do jídlonosičů.

Pobyt venku

• Co nejvíce času budeme trávit venku, dejte dětem vhodné oblečení a obuv.

• Počítejte s tím, že se venku ušpiní.

Školní akce

• Upřesníme na třídních schůzkách.

V Havířově 31. srpna 2020