Informace pro rodiče nových dětí

Vážení rodiče,

první dny ve školce jsou velkým životním krokem nejen pro děti, ale i pro Vás, rodiče. Abychom prožili s úsměvem na tváři nejen začátek, ale i celou školkovou docházku, máme tady několik rad, jak to všechno lépe zvládnout:

• Povídejte si s dětmi o školce, o tom, jaké to tam je , co se vše zde dělá. Udělejte si procházku kolem školky, podívejte se i na naše fotky na webových stránkách.
    • Najděte si pro děti v prvních dnech dostatečné množství času a pokud to jde, nespěchejte.
    • Když dítě zvládne jít do třídy samo, hezky se s ním rozlučte, ale buďte rozhodní a sebejistí. Neprotahujte společné loučení. Věřte, že dětem bude ve školce dobře a všechno postupně zvládnou. Většinou se dítě po odchodu rodiče uklidní a začne si hrát s ostatními.
    • Pokud to jinak nepůjde, můžete dát dětem "kamaráda" (plyšáka...) nebo si doma vymyslete společný rituál, znamení, o kterém víte je vy dva ( třeba společné srdíčko na ruku).
    • Přibalte dětem vhodné oblečení, obuv, které budou podepsané (seznam na konci článku)
    • Plňte své sliby - když řeknete, že přijdete po obědě, opravdu přijďte.
    • Snažte se v rámci adaptace důvěřovat paní učitelce, a i když se bude zpočátku zdát všechno složité, zkuste to nevzdávat, děti se také moc snaží.
    • Doma si pak povídejte, co se ve školce dělo, zajděte si na hřiště nebo na zmrzlinu.

První den ve čtvrtek 1. září se snažte přijít ráno do 8 hodin. Pro snadnější adaptaci doporučujeme nenechávat dítě v prvních dnech samo, ale to už záleží na Vás a Vašem dítěti, paní učitelky Vám ochotně poradí.

Seznam věcí pro první den:

• oblečení vhodné do třídy - tričko, tepláky, legíny, šatičky.... tak, ať je dětem pohodlně
  • vhodné papuče - s pevnou patou, světlou podrážkou - prosíme ne crocsy
  • oblečení na procházku, na zahradu - tepláky, mikina - podle počasí
  • pyžamko - pokud budete hned odpočívat
  • malý hrníček na pitný režim (keramický, plastový, ale opravdu malý)

Seznam ostatních věcí, co budou děti potřebovat pro další dny Vám paní učitelky vyvěsí na nástěnku do šatny. Zbytečně se s tím první dny nezatěžujte. Vyplněné dokumenty, můžete přinést také později.

Pokud už víte, že do školky první dny nenastoupíte, zavolejte nám, ať máme přehled o docházce a můžeme také odhlásit stravu.

Mnoho sil a krásných společných chvilek Vám přeje celý kolektiv mateřské školy.