Ekotým se představuje
24.

Ekotým se představuje

Ekotým v tomto školním roce tvoří 12 dětí, které navštěvují zájmový program Ekolínek. S nimi spolupracuje paní ředitelka, paní učitelky Irena a Ivana, p. uklízečka Jana a paní kuchařka Maruška. S rodiči v důsledku koronavirové krize můžeme spolupracovat jen na dálku. Zadané úkoly konzultujeme individuálně, využijeme i formu dotazníku.

Pro začátek ekotým zkontroloval obsah odpadkových košů na tříděný odpad ve třídách. Ve dvou případech výsledek nebyl zcela uspokojivý. Také zjišťoval, jaké odpady se třídí v Havířově a přímo v naší mateřské škole.

V říjnu jsme se zapojili do Výzvy pro všechny Ekoškoly "Kampaň obyčejného hrdinství", ve které jsme si vybrali téma "Minimalizuj svůj odpad". Jak jsme dopadli, to se dozvíme až v prosinci, po zhodnocení všech výsledků. Odvážlivcům, kteří vážili svůj týdenní odpad, děkujeme za účast.

Na začátku listopadu se sešly děti z druhé a třetí třídy, aby se blíže seznámily s tématem Ekoškoly pro letošní školní rok, kterým jsou ODPADY. Členové Ekotýmu si připravili názorné ukázky třídění odpadu a společně si zazpívali  tematickou "Odpadovou píseň".

V prosinci se chceme účastnit soutěže hnutí Brontosaurus "Voda a my". Toto téma je dětem blízké, neboť jsme se tématu vody věnovali v loňském školním roce.

Také se Vás chystáme zapojit do vánoční rodinné aktivity, kde můžete projevit svou tvořivost a kreativitu v souvislosti s využitím odpadového materiálu.

I odpad může být hezký.